AKILLI SU SAYACI

Asis Elektronik Akıllı Su Sayacı projesi Asis Akıllı Şehir Kartının ön ödemeli kart sistemi mimarisi ve donanımları ile Su Sayacı Dolum Kartı ile Ulaşım Kartının birleştirerek tek kart haline getirerek modern hizmet sunmaktadır.

Sistem, abonelerin su kullanım miktarlarının hesaplanması ve kullanım bedelinin peşin olarak ödenmesi esasına dayanan bir ödeme şeklidir.

Asis Elektronik Akıllı Su Sayacı sistemimiz Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(MASKİ)tarafından Manisalı vatandaşlarımıza aktif olarak hizmet vermektedir..

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Asis Elektronik AR-GE mühendislerinin şehirleri daha akıllı hale getirmek adına tasarladığı Akıllı Su Sayacı sisteminin kullanabilir hale gelmesi için ilk önce eski tip su sayaçlarının akıllı sayaçlar ile değişmesi gerekmektedir.

Image

Akıllı kart sayaca diyagramdaki şekilde yaklaştırıldığı zaman kartta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmış olur.

Su sayacı yüklenmiş olan kredinin bitmesi durumunda vanasını kapatır. Abone kartını tekrar sayaca okuttuğunda, karttaki yedek kredi sayaca yüklenerek vana açılır. Böylelikle abone yedek kredi miktarı kadar su kullanabilmektedir.

Aboneler akıllı kartlarına dolum merkezlerinden tekrar kredi yüklemesi yaparak su kullanmaya devam edebilmektedir.

Asis Elektronik Akıllı Su Sayacı sistemi için daha fazla bilgi ve sorularınız için info@asiselektronik.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.