BİLET / KART SATIŞ VE DOLUM CİHAZI

Araç İçi Otomatik Bilet Satış / Kart Dolum Makinası

Yoğun iş temposu ile birlikte kalabalıklaşan ve genişleyen şehirlerde bilet satış, kart dolum idareler için giderek artan bir yük haline gelmeye başlamıştır. Birden çok merkezi olan kalabalık şehirlerde ya da araç sayısı az ama menzili fazla olan hatlara sahip idareler için, bilet satış ve kart dolum istasyonlarını yaygınlaştırmak yüksek maliyetler yaratmaktadır.

Mobil dolum ve satış otomatları Avrupa taşımacılığında yaygın olarak kullanılmaya başlamış bir teknolojidir. Asis Elektronik, otobüsler, tramvaylar, trenler ve metro araçlarında kullanılmak üzere güvenilir ve çekici bir mobil bilet satış/ kart dolum otomatı tasarlamıştır. Yolcuların kolay kullanımı ön planda tutularak tasarlanan mobil otomat, tek başına veya araç bilgisayarı ile bağlantılı olarak kullanılabilen iki model sunmaktadır.

Asis, akıllı kartlara en hızlı şekilde yükleme yapılabilmesi için kullanıcı dostu bir arayüz geliştirmiştir. Birden fazla dil seçeneğine sahip olan MBSKDO-800 uygulaması sadece banknotları kabul eder. Ayrıca MBSKDO-800 işlem sürecinde yolcuları görsel ve sözlü olarak bilgilendirmektedir.

Anti-vandal dış mekan kilit mekanizması ve yüksek emniyet standartlarına sahip kilitli para birimi, işlemler sırasında her türlü kontrolü yapma fırsatı sağlar.

MBSKDO-800, kontrol merkezi tarafından uzaktan izlenebilmektedir. Bu sayede yazıcının kâğıt ihtiyacı, para kutusu içerisindeki banknot veya bozuk para miktarı, satış için temassız kart seviyesi, soygun girişimi ve servis eylemleri uzaktan takip edilebilmektedir.

Veri transferleri TCP/IP protokolüne uygun WiFi bağlantı servisleri, USB, LAN, GPRS/Edge/UMTS kullanılarak gerçekleştirilebilir. Müşterilerin istek ve gereksinimlerine göre, işlevselliğin daha fazla genişletilmesi sağlanabilir.

Genel özellikler aşağıda belirtilmiştir:

  • Estetik ve fonksiyonel şasi tasarımı,
  • İşlem süresince maksimum hız,
  • 7″ TFT LCD ekran,
  • Kapasitif dokunmatik ekran teknolojisi,
  • Araçta kullanıma uygun endüstriyel PC,
  • Dolum yapabilme, bakiye görüntüleme, kart satış (3-biniş, 5-biniş)
  • Endüstriyel termal printer,
  • 3G router ile kablosuz haberleşme yada Wifi bağlantı altyapısı.