Emv Standartlı Ürünlerimiz | EMV Nedir?

EMV, çip tabanlı ödeme kartlarının ve terminallerin dünya çapında uyumlu olmasını sağlayan teknik standarttır. Bu terim, 1994'te ilk olarak özellikleri geliştiren üç kuruluş olan Europay, MasterCard ve Visa'ya atıfta bulunmaktadır. EMV standardı, şu anda American Express, JCB, MasterCard ve Visa tarafından sahip olunan EMVCo LLC tarafından yönetilmektedir. EMV, güvenli perakende ödemelerinden daha fazlasıdır. Tamamlayıcı hizmetler sunmak için yaygın olarak kullanılabilir ve düşük maliyetli bir altyapı sunarken, birçok platformda bir dizi yenilikçi güvenli ödeme ve kimlik çözümüne kapı açar. Kartlar, yerel bir kartta değil, merkezi bir hesapta tutulduğu için kartları yeniden yüklemek için pahalı bir altyapıya ihtiyaç yoktur.

Toplu taşıma operatörleri için işlem hızı ve müşteri konforu önceliktir. Bankalar tarafından temassız ödeme kartlarının getirilmesiyle, toplu taşıma makamları açık bir ödeme sisteminde EMV özellikli banka kartlarını benimsemeyi cazip bulmaktadırlar ve böylece kartlar doğrudan ücret ödemesi için kullanılmaktadır. Bu, yolcu rahatlığını artırır ve toplu taşıma yetkilileri için kart sayısını ve yönetim maliyetini azaltır.

Bir EMV ödeme sistemi, bir temas veya temassız arabirim aracılığıyla bir EMV satış noktasına (POS) bağlanmak için bir plastik kart veya bir mobil cihaza gömülü bir mikroişlemci kullanır. Bu çip, ödeme uygulamasıyla ilgili bilgileri güvenli bir şekilde saklar ve kriptografik işlem gerçekleştirir. Bu, kullanılan ödeme türünün meşruluğunu doğrulayan ek bir kart kimliği doğrulaması düzeyi sağlar.

Asis olarak bize müşteri konforunu ön planda tutan, toplu taşıma operatörlerinin maliyetlerini azaltan ve sistemin  güvenliğini arttıran bu özelliği bütün cihazlarımızda sunarak, global bir sistem sağlayıcısı konumumuzu dünya standartlarında sunmaya devam etmekteyiz.