LED

Panelli Yolcu Bilgilendirme Ekranı

Led panelli yolcu bilgilendirme ekranı (LEDPIDSW) dış ortamda çalıştırılmak üzere tasarlanmış, ileri teknolojiye sahip bir üründür. Zorlu çevre koşullarında (yağmur, güneş, fırtına ve toz) sorunsuz çalışmak üzerine tasarlanmıştır. Kullanılan led panellere özel tasarlanmış plastik gölgelikler sayesinde doğrudan güneş ışığı altında bile görünürlüğünü kaybetmez. Paneller istenildiğinde IP65 koruma sınıfına uygun olarak üretilebilir. Bu durumda cihaz şiddetli yağmur ve kardan etkilenmemektedir. 3G router üzerinden sunucu ile kesintisiz haberleşirken, çok az miktarda veri tüketir. Panel içerisinde kullanılan led modüller 32x16 piksel büyüklüğünde olup, istenildiği takdirde dikey ve yatay olarak yanyana eklenerek ekran büyüklüğü artırılabilir.

Engelli yolcuların daha rahat seyahat etmelerine katkıda bulunmak amacıyla durağa giren araçları seslendirme desteği ve ses amfisi cihaza dahil edilmiştir.

3G router seçeneği haricinde, meydanlarda veya işlek bölgelerde var olan Wifi ağlarına dahil olabilen bilgilendirme panoları yerel yönetimler tarafından zaman zaman tercih edilmektedir. LEDPIDSW Wifi özelliği ile bu ağlara katılabilir ve iletişimini buradan sürdürebilir.

Gün ışığı sensörü sayesinde, kontrol ünitesi, ortamın aydınlanma seviyesine göre led parlaklığını otomatik olarak ayarlar. Böylece, gece karanlığında sürücülerin gözünü alan parlaklığın önüne geçilmiş olur.

Besleme gerilimi 220V AC olup şehir elektrik şebekesinden beslenebilme özelliği sayesinde montaj kolaylığı sağlamaktadır.