Haberler

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Asis CT / Basın Bülteni / DÜNYA ŞEHİRLERİNİN TEKNOLOJİSİ ASİS CT’DEN

Asis CT / Basın Bülteni / DÜNYA ŞEHİRLERİNİN TEKNOLOJİSİ ASİS CT’DEN

ASİS CT’DEN SALGINA KARŞI TERMAL KAMERA ÇÖZÜMÜ  

Dijital dönüşüm çağının ihtiyaçları doğrultusunda teknolojik katma değer yaratarak büyümeyi sürdüren Asis Elektronik, “ASİS CT-City Technologies” markasıyla Türkiye’de salgınla mücadele için termal kamera projesini hayata geçiriyor.

Türkiye’nin 81 ilinde faaliyetleriyle adından söz ettiren, dünyanın ise 13 ülkesinde büyük projelere imza atan Asis CT, Termal Kamera ve Blackbody cihazlarının Türkiye’deki proje yönetimini ve sistem entegratörlüğünü gerçekleştirecek. Son derece hassas ve doğruluk oranı yüksek ölçümlerle yüksek ateşi tespit eden termal kameralar koronavirüs salgınıyla mücadelede kilit rol oynayacak.

Termal kameralar Türkiye genelinde kamusal alanlarda, kamu binalarında, hastanelerde, okullarda ve havalimanlarında kullanılarak yüksek ateşli hastaların anında tespit edilerek virüsün yayılımının önlenmesi amacıyla kullanılacak.

Salgınla akıllı mücadele

Şehirlerde kent yaşamını modernleştirirken bir yandan da artan güvenlik ve tasarruf gereksinimleri akıllı şehir teknolojilerine yatırımları hızlandırıyor. ASİS CT-City Technologies; Akıllı Şehir Danışmanlık Hizmetleri, Mobil İzleme Sistemleri, Kişi &Yolcu Sayma ve Analiz Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Elektronik Ücret Toplama Sistemleri, Yolcu Bilgilendirme Sistemleri, Mikro Mobilite Çözümleri, Mobilite 360 Platform ve Elektronik Denetleme Sistemleri alanlarında geliştirdiği teknolojilerle öne çıkan Asis CT şehir yaşamının en önemli sorununa dönüşen koronavirüs salgınına karşı akıllı şehir teknolojileri hizmetini termal kamera projesiyle sürdürüyor.

Güncel sorunlara etkili teknolojik çözüm

Günümüzün ihtiyaçlarına ileri teknolojilerle en etkin çözümleri sunmayı hedeflediklerini belirten Asis CT Genel Müdürü Fatih Gündoğan; “Akıllı şehirler odağında birikimimizi değerlendirdiğimiz yeni işbirlikleri kapsamında termal kamera projemizi de hizmetlerimize dahil ediyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadelede Asis CT olarak, şehirlerde kamusal alanlar ve kamu binaları başta olmak üzere birçok lokasyonda termal kamera entegrasyonu ve çözümleri üreteceğiz. Dünyada salgınlar artık kaçınılmaz hale geldi, tüm teknoloji şirketleri alt yapılarını, ar-ge ve insan kaynaklarını bu yönde geliştirmeli” dedi.

ASİS CT - City Technologies Hakkında

ASİS CT-City Technologies, şehir teknolojileri alanındaki yeni vizyonuyla birlikte, Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın 13 ülkesinde anahtar teslim çözümler sağlayan; şehirlerin ihtiyaçları doğrultusunda akıllı projeler oluşturarak, sürdürülebilir, yenilikçi çözümler üreten öncü bir marka olmuştur.

ASİS CT-City Technologies; Akıllı Şehir Danışmanlık Hizmetleri, Mobil İzleme Sistemleri, Kişi &Yolcu Sayma Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Elektronik Ücret Toplama Sistemleri, Yolcu Bilgilendirme Sistemleri, Mikro Mobilite Çözümleri, Mobilite 360 Platform ve Elektronik Denetleme Sistemleri’ne ek olarak AR-GE projelerine de devam etmektedir.

Akıllı şehir çözümlerinde yerli ve millî teknolojisini üretmekten gurur duyan ASİS CT-City Technologies, geleceğin şehirlerini tasarlarken günümüzün şehirlerini de daha yaşanabilir hale getirmek için çözümler üretmeye devam etmektedir. ASİS CT-City Technologies, ileri teknoloji ile kurguladığı sistemleri ve şehir hayatına değer katan misyonuyla, akıllı şehir teknolojileri alanında bir dünya markası olmak üzere sağlam adımlarla ilerlemektedir.

*ASİS CT, Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş.’nin “Şehir Teknolojileri” alanında tescilli markasıdır.

Asis Elektronik, kendi oluşturduğu ileri teknolojiyi kullanarak, “Akıllı Teknoloji Yönetimi” konusundaki tecrübesini Savunma, Siber Güvenlik, Şehir Teknolojileri ve Finansal Teknolojiler alanlarındaki çözümleri ile birleştirerek bu sektörlerde bir dünya markası olmak üzere sağlam adımlarla ilerlemektedir.