Haberler

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • ASİSGUARD / Basın Bülteni / ASİSGUARD İLE DAHUA TEKNOLOJİ’DEN KAMU GÜVENLİĞİ ADINA ÖNEMLİ ANLAŞMA

ASİSGUARD / Basın Bülteni / ASİSGUARD İLE DAHUA TEKNOLOJİ’DEN KAMU GÜVENLİĞİ ADINA ÖNEMLİ ANLAŞMA

ASİSGUARD İLE DAHUA TEKNOLOJİ’DEN KAMU GÜVENLİĞİ ADINA ÖNEMLİ ANLAŞMA

Asis’in yeni savunma yapılanması ASİSGUARD, güvenlik teknolojileri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Dahua ile teknoloji transferi anlaşması imzaladı.

Savunma sanayine milli sistem çözümleri geliştirmek vizyonuyla Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri tarafından kurulan ASİSGUARD, Dahua Teknoloji ile özellikle kamu güvenliğine dair çözümlerde birlikte çalışmak üzere önemli bir anlaşmaya imza attı. IDEF’19 savunma fuarında imzalanan anlaşma ile başta termal çözümler olmak üzere Dahua’nın yüksek teknoloji ürünlerini, ASİSGUARD’ın teknoloji ortaklığı ile yerli ve milli ürün olarak Türkiye’de üretmek hedefleniyor.

Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Salih Güçbilmez; “ASİSGUARD olarak ülkemizin güvenliğinde kritik görevler üstlenecek yenilikçi teknolojiler geliştirmek için çalışıyoruz. Dahua Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz strateji ve teknoloji transferi mutabakatı da üreteceğimiz yeni teknolojiler açısından büyük bir önem arz ediyor. Bundan sonraki süreçte giderek artan bir diyalog ile başta Ar&Ge faaliyetleri olmak üzere güçlerimizi birleştirerek iş birliğimizi artıracağız.” dedi.

Anlaşma kapsamında, ASİSGUARD termal teknolojiler alanında geliştireceği projelerde Dahua’nın termal çözümler konusundaki tecrübesinden faydalanacak. Tarafların anlaşma sağladığı ürünlerin Türkiye’de yerli üretiminin yapılması ve entegrasyonunun tesis edilmesi için olanaklar değerlendirilecek ve tüm tarafların faydasına olacak şekilde ticari anlamda projeler üzerinde çalışılmaya devam edilecek.

Asis hakkında:

2007 yılında kurulan Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. akıllı bilet sistemleri, otomasyon sistemleri, araç takip sistemleri, kartlı geçiş ve kişi sayma sistemleri üzerinde Ar-Ge çalışmaları yürüterek yazılım geliştiriyor. Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri, 2019 yılındaysa farklı bir yapılanma sürecine girerek savunma alanında Ar-Ge ve teknolojik çalışmalar yürüten ‘AsisGuard’ ile şehirlere, belediyelere hizmet sunan ’Akıllı Şehirler’ olmak üzere iki farklı marka oluşturarak yola devam ediyor. Şirket, tüm sistem ve ekipman üretimlerini kendi öz kaynaklarıyla geliştiriyor. Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri, tek yerli otomasyon ve tanımlama sistemleri üreticisi ve anahtar teslim çözümler sunan Türk firması özelliğini de taşıyor. Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren, Türkiye’ye katma değeri yüksek teknolojiler üreten Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri, bulunduğu sektörde de öncü rol oynuyor.