Haberler

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • ASİSGUARD / Basın Bülteni / ASİSGUARD VE TÜBİTAK BİLGEM'DEN GÜÇ BİRLİĞİ

ASİSGUARD / Basın Bülteni / ASİSGUARD VE TÜBİTAK BİLGEM'DEN GÜÇ BİRLİĞİ

Türk Savunma Sanayii'ne yenilikçi ve özgün ürünler kazandıran ASİSGUARD, sektörde önemli iş birliklerine imza atmaya devam ediyor. ASİSGUARD ile TÜBİTAK BİLGEM arasında IDEF'21de Savunma Sanayii Başkanlığı standında iyi niyet protokolü imzalandı. İmza törenine ASİSGUARD adına Asis Elektronik İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Salih Güçbilmez ve TÜBİTAK BİLGEM adına xxx katıldı.

Atılan imzalarla savunma sanayinde ortaklaşa gerçekleştirilen yerli ve milli kabiliyetlerinin iş birliğine bir yenisi eklendi. Yapılan iyi niyet protokolüyle Türkiye'nin ilk silahlı milli dronu olan Songar'a yüksek güçlü lazer konseptinin geliştirilmesi konusunda çalışmalar başlatıldı. TÜBİTAK BİLGEM'in geliştireceği yüksek güçlü lazer konseptiyle SONGAR, güvenlik güçleri tarafından bomba imha görevini de üstlenebilecek.

Protokol kapsanımda TÜBİTAK BİLGEM'in teknolojik yetkinlikleriyle tasarladığı 'yüksek güçlü lazer konsepti' ASİSGUARD'ın sürekli faydalı yük modelleriyle geliştirdiği silahlı drone sistemine entegre edilecek.