Haberler

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • ASİSGUARD / Basın Bülteni / SONGAR, LAPİS'LE DAHA GÜVENLİ UÇACAK

ASİSGUARD / Basın Bülteni / SONGAR, LAPİS'LE DAHA GÜVENLİ UÇACAK

ASISGUARD ve Lapis Havacılık'ın SAHA EXPO'da yaptığı iş birliğiyle, ASIS-GUARD'ın SONGAR Silahlı Drone Sistemi, Milli Lapis Otopilot Sistemiyle entegre edilecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı, Millî Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın katılım-destekleriyle başlayan SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda bir araya gelen ASİSGUARD ve Lapis Havacılık, ASİSGUARD'ın ''Lazer Silah Entegrasyonlu ilk Drone''u, SONGAR'ın, Milli Lapis Otopilot Sistemiyle entegre edilmesi özelinde iş birliği gerçekleştirdi. 

ASİSGUARD Genel Müdürü M. Barış Düzgün ve Lapis Havacılık Teknoloji A.Ş. adına xxxxx'in SAHA EXPO'da imzaladığı anlaşmayla savunma ve havacılık alanında ilklere imza atan iki milli kurum güç birliği yapmış oldu. 

İş birliği çerçevesinde, Türk Savunma Sanayii'ne yenilikçi ve özgün ürünler kazandıran ASİSGUARD'ın operasyon alanındaki yüksek hareket yeteneği, otonom ve manuel kontrol uçuş modları ile dikkat çeken SONGAR Silahlı Drone Sistemi, Milli Lapis Otopilot Sistemiyle entegre edilecek. Entegrasyon süreci sonrasında SONGAR, Lapis Otopilot Sistemiyle çok daha özgün, akıllı ve güvenli hale gelirken, Lapis'in İHA Sistemleri ise, ASİSGUARD'ın silahlı çözümleri ile gücüne güç katacak. 

Yapılan iş birliği çerçevesinde ülkemiz adına savunma ve havacılık sanayi ürünleri daha üst seviyeye çıkarılarak hizmete sunulacak. ASİSGUARD ve Lapis Havacılık savunma sanayii sektörüne yeni ürünler katmak, mevcut ürünleri daha iyi noktalara taşımak, ortak yürütüle-bilecek projelerde tasarım güçlerini birleştirmek, savunma ve havacılık alanında yeni pazar-lar bulabilmek ve ihracat potansiyellerini arttırmak amacıyla birlikte çalışmalar yürütmeye devam edecek.